Your browser does not support JavaScript!

Historie Transit Center

Historie Transit Center

1996

Z LÁSKY A VÁŠNĚ

Vznik Transit Center je úzce spjat s obrovskou vášní k motorizaci a velkou lásku dvou lidí. Tyto dva důvody způsobily, že na konci roku 1996, po našem sňatku, vznikla naše společnost. Na začátku se nazývá PHU "Bimera" a je prvním krokem na dlouhé cestě, kterou překonáváme dodnes ...

Marcin Wicik

Počátky byly obtížné, začínali jsme prakticky od nuly. První peníze vydělané ve Velké Británii a půjčené od rodiny jsou investovány do pozemku v Pędzewie. S časem tam vznikají dočasné provizorní garáže a dřevěná kancelář. Tak se začalo naše dobrodružství!

Transit Center 1996
Ford Transit MK5 Transit Center historie

1997 - 2004

Věčné putování za součástkami

Měníme název na Transit Center. Od té chvíle se zabýváme pouze obchodem se součástkami pro Ford Transit. Toto období znamená nepřetržité cesty do Velké Británie při hledání použitých částí. Cestou nás vždy doprovázel Ford Transit MK5, který si získal největší sentiment v našich srdcích. Transit van nás vždycky přivedl bezpečně domů!

2000

Přivážení součástek
ve velkém

Kromě soukromých cest Transitem, začínáme importovat součástky ve větším měřítku. Do společnosti přijíždějí kamiony po střechu naplněné díly a první kontejnery připlouvají do přístavu.

Přivážení součástek  ve velkém Transit Center
První velká investice, výstavba skladu Transit Center

2001

První velká investice,
výstavba skladu

Naše první velká investice, tj. výstavba skladu. Projekt vyžadoval pomoc sousedů a tři měsíce každodenní práce. Jako výsledek byl vytvořen první sklad použitých dílů a dílna zabývající se technickým servisem dodávkových a závodních automobilů. V tomto roce jsme zahájili výstavbu prvních závodních automobilů!

2003

Vytvoření
první webové stránky

Další velký krok vpřed. Vznikají první webové stránky Transit Center a sortiment je rozšířen o nové části. Návštěva v USA, zájem o online obchod, chuť rozvíjet se a spolupráce s Jakub Nitka #Qba končí vznikem první webové stránky a jejím uvedením na internet na adrese: www.transitcenter.pl

Vytvoření první webové stránky www.transitcenter.uk
Získává mistrovství v RallyCrossu Transit Center Motorsport

2007

Transit Center Motorsport
získává mistrovství v RallyCrossu

Společnost Transit Center byla vždy silně propojena s motorsportem a přesněji s rallycrossem. Spolupráce s mnoha společnostmi v této oblasti vyústila v získání Titulu z Mistrovství Polska v Rallycrossu 2007 s týmem Transit Center. Vítězným vozem nejvyšší třídy byl: Ford Focus!

2009

VZNIK PRVNÍHO INTERNETOVÉHO OBCHODU
V POLŠTINĚ

Vzniká první internetový obchod v polském jazyce s novými díly pro Ford Transit. Již na začátku internetového obchodování měl náš obchod široký sortiment nových dílů. Po několika měsících se začaly objevovat první objednávky ze zahraničí.

VZNIK PRVNÍHO INTERNETOVÉHO OBCHODU

2011

KONSTRUKCE DRIFT BUSA
NA ZÁKLADĚ FORDA TRANSIT

Koncepce konstrukce prvního dodávkového vozu pro motorsport na světě vznikla v roce 2010 v hlavě Marcin Wicik. Původním předpokladem bylo vybudovat první Ford Transit pro Rallycross. Nakonec bylo vozidlo přizpůsobeno pro drifting, díky spolupráci s Polody Performance.

Drift Bus Transit Center

2012

ROZŠÍŘENÍ PLOCHY NAŠÍ SPOLEČNOSTI
O SOUSEDNÍ POZEMEK

Díky nákupu sousedního pozemku společně s administrativními budovami společnost Transit Center rozšiřuje svou plochu, vytvářejíc tím příležitosti k rozšíření svých prostor v budoucnosti.

ROZŠÍŘENÍ PLOCHY NAŠÍ SPOLEČNOSTI Transit Center

2013

VZNIKÁ PRVNÍ ZAHRANIČNÍ OBCHOD
V ANGLIČTINĚ

Cestování po Evropě, související s motorsportem a kontakty s místními podnikateli, zintenzivňují naši chuť k dalšímu rozvoji. Tak jsme vytvořili první obchod v angličtině www.transitcenter.uk , zaměřený na prodej v zahraničí. To je začátek naší expanze na evropské trhy!

2014

ROZŠÍŘENÍ KANCELÁŘSKÝCH BUDOV
ROZŠIŘOVÁNÍ NA ZÁPADNÍ TRHY (FRANCIE, ITÁLIE, NĚMECKO)

Zaměřujeme se na rozvoj! Otevřeli jsme internetový obchod pro další země, mj. Německo, Itálii a Francii. Na zakoupených pozemcích rozšiřujeme administrativní budovy, vytváříme moderní služby zákazníkům a oddělení IT v Transit Center. Vysoká nabídka vedla k převzetí společnosti Titan Parts, která se zabývá distribucí a prodejem dílů pro dodávky.

ROZŠÍŘENÍ KANCELÁŘSKÝCH BUDOV Transit Center
KONSTRUKCE NOVÉHO SKLADU Transit Center

2015

KONSTRUKCE NOVÉHO SKLADU
STAN

Systematická realizace stanovených cílů vytvořila potřebu na výstavbu nového skladu. Po uspořádání prostranství ve staré části firmy jsme vytvořili největší budovu celého Transit Center, tedy nový sklad. Tato investice nám poskytne dostatek úložného prostoru do roku 2022!

2015 - 2018

DALŠÍ INTERNETOVÉ OBCHODY
CELKEM 22 ZEMÍ

Rozšířili jsme naše oddělení IT, vytvořili jsme samostatnou skupinu zabývající se reklamou, sociálními médii v našem obchodě a provozováním firemního blogu. Vytvořili jsme profesionální fotografické studio, které zákazníkům poskytne spolehlivý a profesionální náhled produktů zakoupených na webu. Přeložili jsme náš obchod do nových jazyků – čímž jsme do konce roku 2018 ve 22 evropských zemích!

Transit Center DALŠÍ INTERNETOVÉ OBCHODY
Fúze s Translandem

2019

Další aktivity na síti
Fúze

V roce 2019 převzala společnost Transit Center jednu z největších společností v Polsku, specializující se na prodej náhradních dílů pro dodávku Ford Transit. Spojení se společností Transland z Leszna upevnilo silné postavení naší společnosti na domácím trhu. Zvyšování počtu částí Transitu v našem skladu probíhalo souběžně se zlepšováním image společnosti v síti. Hlavním cílem bylo postavení v Google a zlepšení komunikace s klienty v sociálních médiích. Profil facebooku přesáhl 10 000 lajků, zatímco v britském obchodě jsme zavedli komunikaci pomocí aplikace Messenger.2020

Sportovní úspěch a partnerství

Jako sponzorský tým Wicik Motorsport jsme vyhráli polský vicemistr v rallycrossu. Šestisetkoňový Focus RX s logem Transit Center úspěšně závodil na evropských závodních tratích. Navázali jsme obchodní partnerství se společnostmi Trateo a NGK, což mělo pozitivní dopad na kvalitu nabízených produktů.


Úspěchy společnosti Transit Center MotorsportEkologie v Transit Center

2021

Směr: Ekologie

Zavedli jsme speciální postupy v souladu s finskými normami, abychom snížili množství odpadu vznikajícího při balení dílů a jejich přepravě. Náplně balíků jsou vyrobeny z použitého recyklovaného papíru, lepicí pásky používané k balení dílů jsou recyklované a reklamní letáky jsou založeny na přírodních materiálech.


2022

Nová kapitola v historii TC

Do naší nabídky jsme zařadili díly pro dodávky různých výrobců. Rok 2022 přinesl obrovské geopolitické změny, které ovlivnily mezinárodní prodej a odvětví elektronického obchodu. Dynamicky se měnícímu trhu jsme přizpůsobili náš obchod a provozní strategii a na první místo jsme postavili kvalitu.

Autobusové díly v Transit Center

Ceo Transit Center

Monika Morzyńska-Wicik

CEO

Současná Wonder Woman neboli jak rozvíjet společnost se třemi dětmi? Automobilová firma, jakou je nepochybně Transit Center, je obrovský kus mého života. Věnovala jsem jí hodně času, odhodlání a vášně. Ačkoli nemám vzdělávání spojené s automobilovou mechanikou (protože jsem absolvovala ekonomická studia), jsem pravděpodobně jediná žena na světě, která má všechny díly do Forda Transit v malíčku.

Po dobu 20 let jsem poznala všechny možné problémy, chyby a havárie, k jakým dochází v Transitech. Mnoho dodávek bylo zázračně vyléčeno díky několika radám přes telefon. Jednak nejen prací člověk žije! Jsem obyčejná matka tří nádherných dětí. Mám rád fyzickou aktivitu – od fitness, přes zumbu až po Pilates. Recept na úspěch? Realizace cílů, skvělá rodina, snaha o dokonalost.

Monika Morzyńska-Wicik

Transit Center in Europe