Your browser does not support JavaScript!


Čínský Ford Transit - bude k dispozici v Evropě?

Ford Transit jezdí na evropských silnicích od roku 1965. V průběhu let jsme byli svědky dalších generací této ikonické dodávky. Věděli jste však, že Ford Transit je k dispozici také na čínském trhu? Zajímavé je, že se svým designem výrazně liší od verzí, které známe v Evropě. V tomto článku vám ukážeme, jak vypadá čínský Ford Transit a jak se lišily předchozí generace v Asii a v Evropě. Za zmínku také stojí, že Ford Transit je v USA k dispozici také s benzinovými motory, které nesplňují evropské ekologické požadavky.
Ford Transit Čína

Ford Transit 2024 - Čína vs. Evropa

Společnost JMC je zodpovědná za design, prodej a distribuci vozu Ford Transit v Číně. Jedná se o společný podnik vlastněný skupinou Ford. Rozdíly mezi čínským Fordem Transit a evropskou verzí dodávky jsou patrné na první pohled. Zejména pokud obrátíme pozornost k přední části vozidla. Jiný design světel, jiný design masky chladiče. Odlišný vzhled má také přední nárazník a kapota s jedním dlouhým vstupem vzduchu. Člověk nabývá dojmu, že evropský Ford Transit má aerodynamičtější design přední části, což se jistě projevuje na součiniteli odporu vzduchu. Design modelu JMC Ford Transit 2024 je naproti tomu futurističtější, což odpovídá současným trendům na asijském trhu. Obě verze zároveň odpovídají modelové řadě určené pro konkrétní trhy, tedy dalším vozům vyráběným společnostmi JMC a Ford. Bylo by zajímavé sledovat, jak by vypadala mřížka chladiče Ford Transit Trail v čínském vydání...
Ford Transit China

JMC Ford Transit T8

Čínský Ford Transit je k dispozici ve dvou různých verzích přední části. Osobní (minibusová) verze má chromovanou prolamovanou mřížku, která připomíná ostatní osobní vozidla vyráběná společností JMC. Nákladní (dodávková) verze naproti tomu připomíná Ford Ranger od JMC a je o něco masivnější. V případě nákladní verze můžeme počítat s ložnou plochou 15,4 m2 , zatímco osobní verze má již 13 m2 . Čínský Ford Transit je k dispozici ve třech karosářských verzích: krátké (3000 mm), střední (3300 mm) a dlouhé (3750 mm). Pro srovnání stojí za to podívat se na stránku s rozměry vozu Ford Transit 2024.

Čínský Ford Transit 2024 - motory

JMC Ford Transit 2024 je k dispozici se dvěma vznětovými motory: 2.3T a 2.0T. První z nich je převzat z modelu Ford Puma a generuje 175 mechnických koní (128 kW) s maximálním točivým momentem 430 Nm. Dvoulitrová verze je na tom o něco hůře a generuje 154 koní (390 Nm). Zákazníci si mohou vybrat ze tří převodovek: ZF 8AT, Magna 7MT a 6MT. V Evropě však dominuje motor 2.0 EcoBlue pro Ford Transit.
JMC Teshun

JMC Teshun - elektrický Transit MK3

Celosvětová evanescence a automobilová kuriozita. Společnost JMC uvedla v roce 2023 na trh model Teshun, který má karoserii Fordu Transit z roku 1986. Dodávka se však vyznačuje výraznými změnami. Design předního pásu vozidla byl zcela přepracován a byl zaveden elektrický pohon. Co stojí za tímto vývojem? Ford vyráběl na čínském trhu Ford Transit na základě modelů MK3-MK5 až do roku 2017. Později byla práva na tento model prodána společnosti JMC, která využila starý design vozidla k vytvoření elektromobilu. Jak výrobce oznámil, JMC Teshun má dojezd 300 km a elektromotor o výkonu 163 koní, který generuje 320 Nm.

Předchozí generace Fordu Transit v Číně

Čínský Ford Transit se vždy lišil od vozu vyráběného v Evropě. Níže uvádíme několik ukázkových fotografií, které nejlépe ukazují rozdíly v designu. Nezapomeňte také, že v našem internetovém obchodě můžete zakoupit díly Ford TransitTransit ChinaFord Transit China

Věděli jste, že ... ?

Naše další blog články: